dimecres, 22 d’abril de 2015

Llistes municipals d'Ascó 24M2015

Trenta-dos dies abans de les eleccions té lloc la publicació de les candidatures que concorreran a les eleccions convocades, en aquest cas les desenes des de la recuperació de la democràcia. A partir d'avui comencen les travesses de com quedaran els consistoris del mandat 2015-2019.
Respecte les darreres eleccions de maig de 2011, a Ascó s'ha passat de cinc a tres candidatures, i en totes elles hi ha hagut canvi respecte els alcaldables que presenten les diferents formacions.
Aquestes són les candidatures que s'han formalitzat:

ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA - ACORD MUNICIPAL (ERC - AM)
1. En Jose Jaimot Jimenez (Independent)
2. En Josep Miquel Biarnés Sanz (Independent)
3. Na Rosa Maria Montaña Blazquez (Independent)
4. Na Maria Teresa Querol Sanchez (Independent)
5. En Fernando Romo Cañado (Independent)
6. En David Ortiz Jordà (Independent)
7. En Genis Nogales Jornet (Independent)
8. Na Natividad Parramon Fernandez (Independent)
9. N'Alex Jaimot Gimenez (Independent)

CONVERGÈNCIA i UNIÓ (CiU)
1. Sra. Margarita Daura Biarnés (Independent)
2. Sr. Josep Serra Serra (Independent)
3. Sra. Cristina Serra Cavallé (Independent)
4. Sr. Miquel Àngel Ribes Jornet (Independent)
5. Sra. Núria Franquet Calvente (Independent)
6. Sr. Robert Viñes Castán (Independent)
7. Sr. Felipe Ventura Callau (Independent)
8. Sr. Jordi Troyano García (Independent)
9. Sr. Miquel Llop Serra (Independent)
Suplents
1. Sr. Ramón Sans Fonfria (Independent)
2. Sr. Antonio Martínez Losilla
3. Sr. David Vilar Alcázar (Independent)
4. Sr. Enric Mariano Sabé (Independent)
5. Sr. Sergi Albertón Ribes (Independent)
6. Sra. Rosana Mateu Cubedo (Independent)
7. Sr. Alex Jurado Vila (Independent)
8. Sra. Montserrat Nicolau Borràs (Independent)
9. Sr. Josep Anton Vallès Grau (Independent)
10. Sr. Jordi Ferrús Batiste (Independent)

INDEPENDENTS D'ASCÓ (IA) - FEDERACIÓ D'INDEPENDENTS DE CATALUNYA (FIC) (IA-FIC)
1. En Jose Maria Buixeda Ruana
2. En Xavier Serra Montaña
3. En Ramon Plaza Domenech
4. En Salvador Florido Florido
5. Na Maria Montserrat Lerma Diaz
6. Na Josefa Egea Peralta
7. En Rosendo Muniesa Blasco
8. En Jesus Munte Pradas
9. N'Antonio Casanova Castello
Suplents
1. En Vicente Biarnes Biarnes
2. En Miquel Radua Ribes
3. En Miguel Perez Serra
4. N'Agustin Monte Cliville
5. Na Maria Angeles Valles Vilanova